Reklama

Wichura przeszła nad Łomżą

16/03/2014 09:27

Pozrywane banery reklamowe, połamane gałęzie na drogach, powywracane barierki ochronne i tablice informacyjne, gigantyczna awaria prądu- to skutek wczorajszej wichury, która przeszła nad Łomżą i regionem. Strażacy wyjeżdżali do akcji kilkadziesiąt razy.

Wiatr osiągający w porywach do 90 kilometrów na godzinę dawał się we znaki i mieszkańcom, i służbom ratunkowym. W samym regionie strażacy do powalonych drzew i zerwanych reklam wyjeżdżali kilkadziesiąt razy, w województwie odnotowano 230 interwencji.

Po godz. 11.00 złamane przez wiatr drzewo zatarasowało przejazd przez miejscowość Zanklewo.

Po południu silny wiatr zerwał banery reklamowe na ogrodzeniu hotelu Gromada przy ul. Zjazd w Łomży. Reklamy zerwane zostały razem ze stelażami, na których były zamocowane. Gdyby nie szybka interwencja strażaków, mogłyby realnie zagrozić samochodom przejeżdżającym ul. Zjazd.

Reklama

Po godz. 17.00 wiatr powalił drzewo na drogę krajową nr 64 w pobliżu Wizny. Jezdnia była całkowicie zablokowana. Do jego usunięcia zostali wezwani strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiźnie.

Podmuchy zerwały też linie energetyczne. Prądu zostało pozbawionych kilkuset mieszkańców Łomży (ul. Spokojna i okolice). W całym województwie podlaskim prądu zostało pozbawionych ok. 50 tysięcy domów. Usuwanie wszystkich awarii ma zakończyć się dopiero dziś przed południem.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości