Lekarze weterynarii prywatnej lecznicy Oaza przez cały rok będą opiekować się i przywracać do zdrowia bezpańskie zwierzęta poszkodowane w wypadkach samochodowych. Miasto zarezerwowało pieniądze na pokrycie kosztów leczenia zwierzaków. Za każdym razem, kiedy widzimy psa potrąconego przez samochód, można więc wzywać weterynarza.
Weterynarze z "Oazy" będą zajmować się każdym psem i kotem, który ucierpiał w wypadku samochodowym. Opieka będzie świadczona całodobowo.
Nas wezwanie pomocy do poszkodowanych zwierząt nic nie będzie kosztowało- pieniądze na ich leczenie zarezerwowane zostały bowiem w budżecie miasta. To 2,5 tys. złotych.
- Wezwania nie możemy jednak przyjąć bezpośrednio od osób prywatnych, jeśli widzimy zwierzę, które ucierpiało w wypadku, najpierw trzeba powiadomić policję lub Straż Miejską. Te służby zgłaszają zdarzenie nam- informują lekarze weterynarii z lecznicy "Oaza".
W budżecie miasta specjalna pula pieniędzy została też przeznaczona na pokrycie kosztów sterylizacji i kastracji wolno żyjących kotów (zapewni ją gabinet weterynaryjny Alfa) i usypianie ślepych miotów (tym zajmie się gabinet weterynaryjny Karpiński).
Na funkcjonowanie schroniska dla zwierząt Arka, prowadzonego przez Łomżyńskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, w tym roku miasto ma zamiar wydać 225 tys. złotych.