„Bogu na chwałę, Maryi w darze" – taki miał tytuł tegoroczny wieczór kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Jeziorku. Wieczór rodzinny z natury, wzruszający w odczuciu, bynajmniej nie pechowy, choć trzynasty z kolei.
Choć "Wieczór kolęd" zorganizowany został już po raz trzynasty, to można w tym przypadku mówić o małym jubileuszu, ponieważ po raz dziesiąty odbył się w siedzibie Muzeum Przyrody w Drozdowie z chórem „Szkolne Słowiki" pod opieką artystyczną Beaty Sejnowskiej-Runo, dyrektora Szkoły. Kolędnikom życzymy, aby w przyszłości również nie zabrakło im ciekawych pomysłów na tę piękną tradycję!
Jak w poprzednich latach goście i wykonawcy tworzyli międzypokoleniową wspólnotę: od najmłodszych przedszkolaków, poprzez dzieci, młodzież i rodziców, aż po szacowne babcie i szacownych dziadków. Byli to mieszkańcy Drozdowa, Jeziorka, Łomży i okolic. Tradycyjnie nie zabrakło życzeń, które nawzajem sobie składano.