Wielka radość i euforia zapanowała w niedzielny wieczór (24 maja br.) w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II przy Parafii Krzyża Świętego - chwilę po ogłoszeniu pierwszych, sondażowych, wyników wyborów prezydenckich.
W wieczorze wyborczym, który zorganizowali łomżyńscy członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości uczestniczył m.in. Prezydent Miasta Mariusz Chrzanowski, jego zastępcy - Agnieszka Muzyk i Andrzej Garlicki, nie zabrakło również Radnych Miejskich, na czele z przewodniczącą Bernadetą Krynicką oraz wolontariuszy. Kilkadziesiąt osób spotkało się by podsumować przebieg kampanii wyborczej i podzielić się swoimi refleksjami, jeszcze przed godziną 21.
Podkreślić należy, że sztab PiS w Łomży uczestniczył w niej bardzo aktywnie. Jego członkowie organizowali stoiska wyborcze na Starym Rynku, rozmawiali z mieszkańcami, przedstawiali program wyborczy, rozdawali ulotki, jeździli ponadto na konwencje do Warszawy i Białegostoku. Głównym koordynatorem działań był Mariusz Giełgut.
- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w tę kampanię. Dołożyliście swoją cegiełkę do tego sukcesu – mówił.
Członek PiS przypomniał również marcową wizytę Andrzeja Dudy w naszym mieście. Dzisiejszy zwycięzca wyborów podkreślał wówczas potrzebę zwiększenia prestiżu byłych miast wojewódzkich, takich jak Łomża. Mariusz Giełgut nawiązał też do ubiegłorocznej kampanii w wyborach samorządowych, kiedy był szefem sztabu wyborczego obecnego Prezydenta grodu nad Narwią - Mariusza Chrzanowskiego.
- Tamta kampania była również ciężka i wyczerpująca, ale zakończyła się podobnie jak dzisiejszy dzień... zwycięstwem! – zaznaczył.
Podczas wieczoru wyborczego łomżyński sztab za pomocą skype"a łączył się z innymi sztabami Andrzeja Dudy w kraju. Wieczór wyborczy zakończył się tuż przed godziną 23.