Spektakl "Mistrz Głodu" wystawiony przez poznański Teatr "Biuro Podróży" był pierwszym, jaki mogli oglądać łomżyniacy wczoraj wieczorem na Starym Rynku. Przedstawienie przyciągnęło dość dużą grupę odbiorców, którzy z zainteresowaniem obejrzeli występ.
- Spektakl "Głodomór" powstał w oparciu o tekst Kafki. Historia człowieka, który podjął wyzwanie i głoduje przez 40 dni, a jednocześnie historia tego, jak na tej próbie głodowania usiłuje zrobić interes Maestro, który jest właścicielem takiego objazdowego cyrku, w którym pokazuje Głodomora, a także pokazuje m.in. pudla - tłumaczy Paweł Szkotak z Teatru "Biuro Podróży" z Poznania, który przerwał swoje występy w Woroneżu, by na jeden dzień przyjechać do Łomży i wziąć udział w Festiwalu "Walizka".
W ramch festiwalu czeka nas jeszcze wiele ciekawych spektaklu prezentowanych przez 15 grup teatralnych z 10 krajów. Więcej na ten temat a także o samym festiwali mówi w naszym materiale video organizator "Walizki", dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży Jarosław Antoniuk. Zapraszamy!