Reklama

Większość niepełnosprawnych straci karty parkingowe

02/07/2014 06:31

Szykuje się wielka rewolucja w wydawaniu kart parkingowych dla niepełnosprawnych. Tylko osoby z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności będą mogły zatrzymać dotychczasowe. Większość je straci. 

Nowe przepisy wprowadziła nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Ustawa ma ukrócić nadużycia związane z używaniem  dotychczas wydawanych bezterminowo kart parkingowych dla niepełnosprawnych.

- Wydawanie kart parkingowych, zgodnie z nowymi przepisami, od 1. lipca wchodzi w zakres kompetencji Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Obecnie PZON przygotowuje się do wdrożenia nowych procedur. W ciągu kilku dni zostaną one opublikowane na stronach Biuletynu Informacji Publicznej i wtedy też rozpocznie się wydawanie nowych kart - oznajmił Łukasz Czech z Wydziału Organizacji i Obsługi UM w Łomży. - Wcześniej karty parkingowe były wydawane przez Urząd Miejski (Centrum Obsługi Mieszkańców). 

W oparciu o stare karty, nie będzie można parkować już 1. grudnia b.r. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama