Szykuje się wielka rewolucja w wydawaniu kart parkingowych dla niepełnosprawnych. Tylko osoby z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności będą mogły zatrzymać dotychczasowe. Większość je straci.
Nowe przepisy wprowadziła nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Ustawa ma ukrócić nadużycia związane z używaniem dotychczas wydawanych bezterminowo kart parkingowych dla niepełnosprawnych.
- Wydawanie kart parkingowych, zgodnie z nowymi przepisami, od 1. lipca wchodzi w zakres kompetencji Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Obecnie PZON przygotowuje się do wdrożenia nowych procedur. W ciągu kilku dni zostaną one opublikowane na stronach Biuletynu Informacji Publicznej i wtedy też rozpocznie się wydawanie nowych kart - oznajmił Łukasz Czech z Wydziału Organizacji i Obsługi UM w Łomży. - Wcześniej karty parkingowe były wydawane przez Urząd Miejski (Centrum Obsługi Mieszkańców).
W oparciu o stare karty, nie będzie można parkować już 1. grudnia b.r.