Reklama

Wielki żubr wita gości [FOTO]

29/12/2018 11:11

Kolorowy, świecący żubr, symbol województwa, stanął przy przebudowanej drodze ekspresowej s8 Warszawa - Białystok, w miejscowości Wyszomierz Wielki. Montaż nowego witacza nie był łatwy, ośmiometrowa, stalowa, ważąca prawie pół tony konstrukcja wymagała odpowiedniego przygotowania i transportu.

Witacz nie wymaga podłączenia do prądu, zgodnie z hasłem „Podlaskie Zasilane Naturą” żubra zasili energia słoneczna. Dwa panele słoneczne wystarczą do tego, aby pikselowy król puszczy mógł świecić także w nocy, by nikt nie miał wątpliwości, że wjeżdża na Podlasie.

Logo widnieje w całej okazałości już od 20 grudnia i wita przyjeżdzających w Podlaskie od strony Warszawy. W przyszłym roku kolejne witacze pojawią się na granicach województwa przy drogach o największej częstotliwości ruchu.

Witacz powstał na zamówienie Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości