Reklama

Wielkie plany łomżyńskiego szpitala i jeszcze większe potrzeby finansowe!

04/07/2014 07:04

Aż 3,5 mln. złotych otrzymał Szpital Wojewódzki w Łomży. Pieniądze przede wszystkim  poprawią wizerunek oddziału ginekologiczno-położniczego. Tu, mimo wcześniejszych remontów pozostało dalej wiele do życzenia. W planach placówki jest też przebudowa oddziału ratunkowego.

Sale oddziału położniczo-ginekologicznego będą mniejsze i dwuosobowe, każda zostanie wyposażona w łazienkę. - Pacjentki  będą miały godziwe warunki do kąpieli czy załatwienia potrzeb osobistych – mówi Leszek Poppe, ordynator oddziału. 

Póki co, kilkadziesiąt pacjentek korzysta tylko z dwóch pomieszczeń sanitarnych.

Część pieniędzy pozyskanych z Urzędu Marszałkowskiego zostanie przeznaczona na przebudowę szpitalnej apteki. Powstaną w niej nowe pracownie służące do przygotowywania cytostatyków czy płynów infuzyjnych. 

Prawie 200 tys. złotych łomżyński szpital przydzieli na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy pomieszczeń oddziału ratunkowego.

Reklama

- Dotychczasowe rozstawienie oddziału ratunkowego, czyli  długie korytarze  i trzy skrzydła, nie wpływają dobrze na pomoc poszkodowanym - powiedział Bogusław Oprychał, ordynator SPR.

Kwota uzyskana z Urzędu Marszałkowskiego choć w znacznym stopniu zasili budżet placówki, to według  dyrektora łomżyńskiego szpitala  Krzysztofa Bałacha,  jest wciąż za mało   na dostosowanie placówki do standardów, a na to potrzeba  …. kilkudziesięciu mln złotych!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama