Aż 3,5 mln. złotych otrzymał Szpital Wojewódzki w Łomży. Pieniądze przede wszystkim poprawią wizerunek oddziału ginekologiczno-położniczego. Tu, mimo wcześniejszych remontów pozostało dalej wiele do życzenia. W planach placówki jest też przebudowa oddziału ratunkowego.
Sale oddziału położniczo-ginekologicznego będą mniejsze i dwuosobowe, każda zostanie wyposażona w łazienkę. - Pacjentki będą miały godziwe warunki do kąpieli czy załatwienia potrzeb osobistych – mówi Leszek Poppe, ordynator oddziału.
Póki co, kilkadziesiąt pacjentek korzysta tylko z dwóch pomieszczeń sanitarnych.
Część pieniędzy pozyskanych z Urzędu Marszałkowskiego zostanie przeznaczona na przebudowę szpitalnej apteki. Powstaną w niej nowe pracownie służące do przygotowywania cytostatyków czy płynów infuzyjnych.
Prawie 200 tys. złotych łomżyński szpital przydzieli na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy pomieszczeń oddziału ratunkowego.
- Dotychczasowe rozstawienie oddziału ratunkowego, czyli długie korytarze i trzy skrzydła, nie wpływają dobrze na pomoc poszkodowanym - powiedział Bogusław Oprychał, ordynator SPR.
Kwota uzyskana z Urzędu Marszałkowskiego choć w znacznym stopniu zasili budżet placówki, to według dyrektora łomżyńskiego szpitala Krzysztofa Bałacha, jest wciąż za mało na dostosowanie placówki do standardów, a na to potrzeba …. kilkudziesięciu mln złotych!