Mieszkańcy Starej Łomży nad Rzeką zyskali nowoczesne miejsce do spotkań i integracji. Budynek niebawem zacznie tętnić życiem jako świetlica wiejska. To ważne dla lokalnej społeczności wydarzenie, które miało miejsce 20 maja 2026 roku, połączono z zebraniem założycielskim nowego Koła Gospodyń Wiejskich „Grodzisko”. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele gminy, duchowieństwa, zaproszeni goście oraz liczne grono mieszkańców, gotowych do wspólnego działania.
Obiekt, który w przeszłości pełnił funkcję sklepu, przeszedł gruntowną metamorfozę. Dzięki zaangażowaniu i środkom gminnym zyskał zupełnie nowe oblicze. W najbliższym czasie budynek zostanie ostatecznie przekształcony w świetlicę wiejską – nowoczesną przestrzeń przeznaczoną na spotkania, wydarzenia kulturalne oraz różnorodne działania edukacyjne dla dorosłych i najmłodszych mieszkańców.
Podczas spotkania wójt Piotr Kłys nie krył dumy z zrealizowanego projektu, podkreślając kluczowe znaczenie tej inwestycji dla lokalnej społeczności.
Ten budynek to symbol wspólnej pracy mieszkańców i przestrzeń, w której świetlica stanie się centrum życia kulturalnego wsi - podkreślił wójt.
O oprawę duchową wydarzenia zadbał ks. Andrzej Popielski. Proboszcz życzył wszystkim zebranym, aby odnowiony budynek był miejscem radosnych spotkań, budowania silnych więzi oraz owocnej współpracy.
Tego samego dnia zorganizowano zebranie założycielskie Koła Gospodyń Wiejskich „Grodzisko”. Podczas spotkania naczelnik Wydziału Rozwoju, Katarzyna Jastrzębska, szczegółowo przybliżyła obecnym procedury formalne związane z rejestracją Koła oraz zaprezentowała szerokie spektrum możliwości, jakie niesie za sobą ta forma działalności – od pozyskiwania dotacji po organizację lokalnych festynów.
Miłą niespodziankę dla nowo powstającego Koła przygotował wójt Piotr Kłys. Na dobry start i zachętę do kulinarnych oraz integracyjnych wyzwań, przekazał na ręce gospodyń mikser-robot kuchenny. Prezent z pewnością szybko znajdzie zastosowanie podczas przygotowań do pierwszych wspólnych wydarzeń.
Zarówno nowa świetlica, jak i powołanie KGW „Grodzisko” to wyraźny impuls do rozwoju Starej Łomży nad Rzeką. Połączenie infrastruktury z zapałem mieszkańców ma wkrótce zaowocować bogatą ofertą zajęć i spotkań. Nowy obiekt ma przede wszystkim wzmocnić życie społeczne wsi, stanowiąc otwartą i bezpieczną przestrzeń do wspólnego działania, wymiany doświadczeń oraz międzypokoleniowej integracji.