Wczoraj w Łomży gościł minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Przy okazji wizyty w naszym mieście nie omieszkał poprzeć w zbliżających się wyborach dla kandydatów Zjednoczonej Prawicy, a w szczególności ubiegającej się o najważniejszą funkcję w mieście Agnieszki Muzyk.
W scenerii słonecznego Starego Rynku Jarosław Gowin w imieniu Jarosława Kaczyńskiego oraz Mateusza Morawieckiego poparł ubiegającą się o prezydenturę Łomży Agnieszkę Muzyk.
W swoim krótkim wystąpieniu na Starym Rynku Gowin wspominał bardzo dobrze współpracę z kandydatką w zakresie szkolnictwa wyższego.
- Z mało którym samorządowcem w Polsce mogłem porozmawiać w sposób tak kompetentny, jak z panią prezydent. Przy tej okazji rozmawialiśmy też o perspektywach rozwoju miasta Łomży. O wielkich inwestycjach, o inwestycjach infrastrukturalnych, o których zresztą rozmawialiśmy także z panem posłem Lechem Kołakowskim – mówił Jarosław Gowin.
- To, co jest najważniejsze dla Łomży, to trzy kwestie. To Łomża aktywna, otwarta i silna, dzięki temu stanie się silnym sercem regionu – mówi Agnieszka Muzyk.
Po spotkaniu na Starym Rynku wicepremier Gowin udał się do Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości, aby rozmawiać o zmianach w szkolnictwie wyższym, które wchodzą w życie od nowego roku akademickiego.