Wizyta duszpasterska w okresie Bożego Narodzenia jest piękną tradycją Kościoła w Polsce. Wierni od dłuższego czasu zastanawiają się, jak będzie wyglądać tegoroczna tzw. kolęda. Mając na względzie zdrowie i bezpieczeństwo swoich parafian, proboszczowie łomżyńskiego dekanatu katedralnego podjęli decyzję o przesunięciu terminu wizyt duszpasterskich.
- Jako proboszczowie łomżyńskiego dekanatu katedralnego podjęliśmy decyzję o przełożeniu odwiedzin kolędowych na bardziej sprzyjający okres roku 2021. Jesteśmy świadomi niebezpieczeństw, które panują w obecnym czasie. Mamy nadzieję, że w zależności od warunków zdrowotnych panujących w naszym kraju, na wiosnę zostanie dopełniona ta starodawna tradycja nawiedzin kapłańskich połączonych z błogosławieństwem domów i rodzin – informowali dziś na nabożeństwach księża z parafii dekanatu katedralnego.
Czy tak samo jak księża z dekanatu katedralnego (8 parafii) postąpią proboszczowie innych dekanatów diecezji łomżyńskiej? Wszystko na to wskazuje. Jednak, jak czytamy w ogłoszeniach duszpasterskich parafii pw. Wniebowzięcia N.M.P w Śniadowie: Już dziś informujemy, że wizytę duszpasterską, zwaną kolędą, zgodnie z informacjami od sołtysów rozpoczniemy od 28 grudnia harmonogram wywieszony w gablocie w kruchcie.
Przypomnijmy, od 28 grudnia do 17 stycznia ma trwać narodowa kwarantanna, z nowymi obostrzeniami i ograniczeniami w poruszaniu się.