Kameralna, ale za to nowoczesna sala kinowa już wkrótce zostanie otwarta w Kinie Millenium. Pierwsze seanse planowane są już na czerwiec. Sala pomieści 44 osoby.
Dobudowanie i wyposażenie trzeciej sali właściciele oceniali na ok. 800 tysięcy złotych, na ten cel otrzymali od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dotacje w wysokości 250 tys. zł.
Obecnie kino dysponuje dwiema salami kinowymi. Duża sala „Millenium” na 216 miejsc wyposażona w multikanałowe cyfrowe nagłośnienie Lexicon, silver screen oraz laserowy projektor 3D. Mniejsza sala „Mirage” posiada 123 równie komfortowe fotele z podwójnymi kanapami w rzędzie ostatnim oraz z podnóżkami w rzędzie pierwszym. Znakomitą jakość odbioru dźwięku i obrazu zapewnia najwyższej klasy wielokanałowe nagłośnienie oraz najwyższej jakości cyfrowy projektor.
Otwarcie kin w przyszłym tygodniu
Rząd zdecydował się o tydzień przyspieszyć otwarcie kin i teatrów, które będą czynne już 21 maja.