Wojownicy Maryi spotkają się w Łomży

06/09/2023 07:27
WRZ09

Łomża godz: 10:00

​​​​​​​W Łomży odbędzie się ogólnopolskie otwarte spotkanie Wojowników Maryi.  W programie m.in. procesja ze Starego Rynku i uroczyste odnowienie przyrzeczenia miecza.

Wojownicy Maryi rozpoczynają nowy rok formacyjny 2023/2024. Ogólnopolskie spotkanie odbędzie się 9 września br. w Łomży.

 „W imieniu Moderatora Ruchu oraz całej Rady Koordynatorów - zapraszamy wszystkich braci w sobotę, 9 września 2023r. do Łomży, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie rozpoczniemy pierwsze w tym nowym roku formacyjnym spotkanie Wojowników Maryi. (…) W trakcie spotkania nastąpi również UROCZYSTE ODNOWIENIE PRZYRZECZENIA MIECZA DLA WSZYSTKICH PASOWANYCH WOJOWNIKÓW MARYI” – czytamy w zapowiedzi.

W sobotę o godz. 10:00 rozpocznie się procesja różańcowa ze Starego Rynku. Następnie o godz. 11:00 świadectwo wygłosić ma Bartosz Nosiadek, z kolei w południe rozpocznie się msza święta. O godz. 15:00 zaplanowano koronkę do Bożego Miłosierdzia, Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.

Wojownicy Maryi to Maryjna wspólnota męska, która zawiązała się podczas odbywających się cyklicznie otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn, odbywających się w Lądzie.

„Ruch powstał jako odpowiedź modlącego się Kościoła na współczesne wyzwania, stojące przed wspólnotą wierzących i przed całym światem. Jego celem jest formowanie młodych mężczyzn, którzy – zgodnie z powołaniem otrzymanym od Boga – na wzór Maryi Niepokalanie Poczętej winni stawać się wiernymi świadkami Chrystusa, a wsparciu wstawiennictwem św. Józefa starają się być dobrymi mężami i ojcami, realizując swoją misję w Kościele i w społeczeństwie”- czytamy.

 

Najnowsze rolki



Najnowsze wiadomości