Reklama

Wszystkie szkoły do kontroli

03/03/2014 07:38

Do końca marca wszystkie szkoły podstawowe na terenie Łomży zostaną skontrolowane przez wizytatorów Kuratorium Oświaty w Białymstoku. To część ogólnopolskiej akcji sprawdzającej, czy placówki gotowe są na przyjęcie sześciolatków.

Masowa akcja sprawdzania szkół to m. in. realizacja zaleceń Najwyższej Izby Kontroli, która wyniki przeprowadzonych kontroli opublikowała jesienią ubiegłego roku. Okazało się, że do przyjęcia sześciolatków gotowych jest zaledwie 12 proc. z objętych monitoringiem NIK-u szkół.

Największe zastrzeżenia budziły m. in. warunki bezpieczeństwa, niezapewnienie osobnego stanowiska komputerowego dla każdego ucznia, brak odpowiedniego placu zabaw i ciepłego posiłku dla kilkulatka.

Teraz akcja- na znacznie szerszą skalę- jest powtarzana. Kontrole mają zostać przeprowadzone w każdej szkole podstawowej w kraju. Placówki sprawdzać będą wizytatorzy kuratoriów oświaty.

Reklama

Specjalne ankiety przygotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wypełniają też dyrektorzy szkół i przedstawiciele Rady Rodziców. Oceniają w nich przygotowanie placówki do edukacji sześciolatków, sposób prowadzenia zajęć i przygotowanie nauczycieli.

W Łomży kontrole szkół podstawowych powinny zakończyć się jeszcze w marcu. Ich wyniki poznamy za dwa miesiące.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości