Reklama

Wybierzemy nowe rady osiedli! [FOTO]

30/04/2015 05:09

W związku z mijającą kadencją rad osiedlowych Rada Miejska Łomży podjęła na wczorajszej sesji dwie uchwały: zmieniającą Uchwałę Nr 43/X/94 z dnia 28 grudnia 1994 r. w sprawie utworzenia osiedli miejskich oraz w sprawie ustalenia terminów zebrań wyborczych w Samorządach Mieszkańców Osiedli. Radni i prezydent podziękowali też za dotychczasową pracę ustępującym przewodniczącym.

Podjęcie pierwszej z wymienionych uchwał było niezbędne ze względu na powstanie w Łomży w ciągu mijającej kadencji rad osiedlowych nowych ulic. Uchwała przyporządkowała nowe ulice do istniejących osiedli. Druga z uchwał określiła terminy i miejsca przeprowadzenia wyborów do poszczególnych Rad Osiedli.

W załączniku do Uchwały Nr 43/X/94 z dnia 28 grudnia 1994 r. w sprawie utworzenia osiedli miejskich, w kolumnie "granica osiedla" wprowadzono następujące zmiany:

Osiedle Nr 1 - dodano ulicę Topolową i zmieniono nazwę ulicy Fortecznej na Saperską Osiedle Nr 8 - dodano ulicę Kolejową Osiedle Nr 9 - dodano ulicę Rotmistrza Witolda Pileckiego Osiedle Nr 13 - dodano ulice Pszczelą i Słodką Osiedle Nr 14 - dodano ulicę Szmaragdową

W Uchwale w sprawie ustalenia terminów zebrań wyborczych w Samorządach Mieszkańców Osiedli zarządzone zostały wybory do Organów Samorządów Mieszkańców Osiedli oraz ustalone terminy zebrań mieszkańców osiedli w celu przeprowadzenia wyborów.

Reklama

Szczegółowe informacje o granicach osiedli oraz terminach i miejscach wyborczych zebrań mieszkańców dostępne są w treści uchwał.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości