Dzisiaj przed godz. 10.00 doszło do wybuchu w domu jednorodzinnym przy ul. Sikorskiego w Łomży. Incydent ten miał miejsce na poddaszu, w pokojach gościnnych do wynajęcia. Policja prowadzi dochodzenie.
- W budynku przebywało 12 osób, które zostały ewakuowane. Centrum Zarządzania Kryzysowego podstawiło im autobus. Nikomu nic się nie stało. Starszej pani pogotowie ratunkowe udzieliło pomocy medycznej na miejscu – mówi Arkadiusz Obrycki, p.o. komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.
Policja prowadzi dochodzenie, które ustali przyczynę wybuchu. Został wezwany nadzór budowlany. W budynku uszkodzone zostało m.in. okno i poszycie dachu.
Ulica Sikorskiego przy poszkodowanym domu jest zablokowana (jedna nitka).