W tym roku łomżyńska Weta świętuje 65-lecie. W sposób szczególny uczniowie technikum architektury krajobrazu włączyli się w obchody jubileuszu szkoły i jednocześnie 10-lecia istnienia kierunku technik architektury krajobrazu w ZSWiO Nr 7 w Łomży. Nasz obiektyw przez trzy dni w parku im. Jakuba Wagi towarzyszył wychowankom, którzy z tysięcy kwiatów wykonali olbrzymi napis! Zobacz efekty ich pracy!
Dzięki współpracy z MPGKiM szkoła otrzymała zgodę od p. Marka Olbrysia na zaprojektowanie i obsadzenie klombu w parku miejskim przy ulicy Wojska Polskiego. Kwietnik usytuowany jest pod pomnikiem Jakuba Wagi - autora „Flory Polskiej”. Uczniowie klasy III pod kierunkiem nauczycielek zawodu p. Doroty Karczewskiej i p. Ewy Czerskiej wykonali projekty, które zostały ocenione przez pracowników Zakładu Zieleni Miejskiej: I. Bagińską, A. Baczewską i D. Pieloch.
W projekcie, który zwyciężył zastosowano barwy umieszczone na fladze Łomży.
- Uczniowie z pomocą pracowników ZZM przez trzy dni sadzili rośliny, tworząc wzór napisu „65 LAT WETY” oraz tło. Tylko do wykonania napisu wykorzystano 1600 sztuk begonii stale kwitnącej w kolorze czerwonym. Ponadto na kwietniku zasadzono: aksamitkę rozpierzchłą w kolorze żółtym, szałwię błyszczącą czerwoną i żeniszek meksykański niebieski. Dzieła dopełnia obwódka z pomarańczowych aksamitek – przekazuje Ewa Czerska, nauczycielka architektury krajobrazu w łomżyńskiej Wecie.
Przedsięwzięcie było na pewno świetną lekcją łączącą teorię z praktyką. Mamy nadzieję, że Park im. Jakuba Wagi będzie jeszcze chętniej odwiedzany przez mieszkańców Łomży.
Zobacz efekty pracy uczniów, nauczycieli i pracowników ZZM!