19-latek prawdopodobnie zignorował znak stop, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z jadącym pociągiem. Kierowana przez niego toyota została rozerwana. Młodzieniec trafił do szpitala.
Do zdarzenia doszło wczoraj (15.05) po południu na terenie gminy Goworowo w powiecie ostrołęckim. Siła uderzenia była na tyle duża, że z osobowej toyoty kierowanej przez nastolatka zostało niewiele.
- Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kierujący toyotą 19 - letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego jadąc od strony miejscowości Czernie w kierunku Goworowa w Wólce Brzezińskiej na przejeździe kolejowym nie zastosował się do znaku stop w wyniku czego doszło do zderzenia z pociągiem relacji Tłuszcz – Ostrołęka. - informuje ostrołęcka policja.
19-latek został zabrany do szpitala, pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu. Maszynista pociągu był trzeźwy, przewoził około 15 pasażerów. Żaden z nich nie doznał obrażeń.
fot. www.moja-ostroleka.pl