Chwile grozy przeżyły dzisiaj rano dzieci podróżujące autobusem do szkoły w miejscowości Kobylin Borzymy. Ich pojazd zderzył się z busem na drodze między Sokołami a Jeżewem. Kierowca autobusu został zabrany do szpitala, gdzie niestety zmarł.
Do zdarzenia doszło dziś po godzinie 8:00 na drodze między Sokołami a Jeżewem. Autobus przewożący dzieci do szkoły zderzył się z busem w okolicach miejscowości Pszczółczyn i wypadł z drogi. Najprawdopodobniej kierowca autobusu zasłabł za kierownicą.
Z pierwszych informacji przekazanych przez policję wynika, że żadne z dzieci podróżujących autobusem nie odniosło obrażeń. Pojazdem podróżowało 15 dzieci w wieku od 7 do 15, a także opiekunka.
Droga w tej chwili jest zablokowana.
Dzieci jechały do szkoły w miejscowości Kobylin-Borzymy.
Kierowca autobusu został przetransportowany do szpitala, gdzie niestety zmarł.
PKS Nowa wydała w związku z tym komunikat.
Z głębokim smutkiem informuję o śmierci 61-letniego kierowcy autobusu PKS Nova, który przez 38 lat z oddaniem i odpowiedzialnością służył naszym pasażerom. Był nie tylko doświadczonym pracownikiem, ale także człowiekiem, który swoją postawą i zaangażowaniem współtworzył historię podlaskiego przewoźnika.
Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.
PKS Nova zapewni wsparcie psychologiczne dzieciom, które uczestniczyły w wypadku. W poniedziałek organizujemy spotkanie z psychologiem w szkole podstawowej. Na pomoc i pełne wsparcie może liczyć rodzina zmarłego kierowcy.
ReklamaZ miejsca wypadku zabraliśmy już autobus, by droga była w pełni bezpieczna.
Olga Marszałek, rzecznik PKS Nova