Reklama

Wyruszyła 39. Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę [VIDEO I FOTO]

01/08/2023 08:43

150 pątników i ponad drugie tyle osób odprowadzających wyruszyło z Katedry św. Michała Archanioła w Łomży na 39. Pieszą Pielgrzymkę na Jasnę Górę. - To ludzie, którzy pragną zanieść ich prośby i dziękczynienia do Matki Bożej - mówi Biskup Janusz Stepnowski.

Po raz 39. wierni z naszej diecezji wyruszyli dziś rano w trwającą dwa tygodnie wędrówkę na Jasną Górę. Zdeterminowani uczestnicy pielgrzymki będą mieli do pokonania ponad 400 kilometrów drogi pełnej przeżyć duchowych.

- Cieszymy się. Za rok będziemy świętować tak już okrągłą rocznicę 40. lat. Pielgrzymka łomżyńska jest długą pielgrzymką, prawie dwa tygodnie trudu, nawet poświęcenie. To jest czas wzięty z urlopu, to nie jest czas darowany. Pielgrzymka ma to do siebie, że czasami ludzie uczestniczą dwa, trzy, cztery dni i wracają z powrotem do domu - zaznacza Biskup Janusz Stepnowski. 

Reklama

Jak co roku łomżyńscy pielgrzymi idą z różnymi intencjami, ale wszystkich łączy jeden wspólny cel - być bliżej Boga.

- Idę ze swoimi dziećmi, ze swoją mamą, z przyjaciółką. Intencji jest wiele (...) to moja druga pielgrzymka. Jedną przechodziła po maturze, bardzo dobry czas i bardzo dobrze wspominam. Teraz taka intencja, że z dziećmi razem, wyjątkowo - mówi uczestniczka tegorocznej pielgrzymki, pani Ania. 

Więcej w materiale wideo!

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości