Urzędnik Wydziału Komunikacji, właściciel szkoły nauki jazdy i lekarz są wśród oskarżonych o wydawanie fałszywych praw jazdy i fałszowanie dokumentów. W sumie, przed Sądem Rejonowym w Łomży stanie siedmiu mieszkańców Łomży, uwikłanych w oszustwo. Łomżyńska prokuratura skierowała właśnie przeciwko szajce akt oskarżenia.
Oszystwa i fałszerstwa trwały od 2005 do 2009 roku. Wystarczyło 5.000 złotych, by otrzymać lewe prawo jazdy. Urzędnik Starostwa Powiatowego wydawała uprawnienia osobom, które nie miały zdanych odpowiednich egzqaminów. Drugim sposobem było fałszowanie dowodów osobistych. Najpierw elektronicznie wklejane było zdjęcie jednego z członków grupy. To on zdawał egzamin - ale ze względów bezpieczeństwa, poza łomżyńskim Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego.
Do tej pory w sprawie zostało już ukaranych 10 osób, m.in. posiadacze nielegalnych praw jazdy.