O stopę inflacji podniesiono wszystkie opłaty cmentarne i grabarskie w Łomży. Jest to spowodowane ogólnym wzrostem kosztów pracy i materiałów.
Zastępca Prezydenta Miasta Łomży, Piotr Serdyński 6 lutego podpisał zarządzenie o podniesieniu opłat cmentarnych i grabarskich w naszym mieście. Spowodowane jest to wzrostem ogólnych cen, a także kosztów, które musi ponosić Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.
- Podwyżka wiąże się z kosztami. To jest cennik z 2022 roku. Koszty wynagrodzenia poszły do góry, podobnie koszty zakupów, a największym kosztem jest wywozu odpadów - zdradził powody podwyżek Marek Borawski, kierownik Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży dodając, że prawie wszystkie opłaty cmentarne i grabarskie zostały podniesione o stopę inflacji.
Reklama
Opłaty wzrosną o około 11 procent. Zarządzenie wejdzie w życie 20 lutego.
Poniżej przedstawiamy nowy wykaz cen.


