To przystanek, który powstał specjalnie na prośbę mieszkańców. Kilka linii autobusowych zatrzymuje się teraz na ul. Giełczyńskiej, naprzeciw łomżyńskiej katedry.
Całkowicie nowy przystanek autobusowy ustawiony został tuż obok parkingu przy ul. Giełczyńskiej, w pobliżu dawnego hotelu Metropol. Nie ma zadaszenia i ławeczki (choć te w przyszłości mają powstać). To tylko słupek przystankowy i pas wymalowany na jezdni.
Na nowym przystanku zatrzymują się linie autobusowe nr 2, 3, 4, 6, 7, 8, 10, 12 i 13. Wcześniejsze przystanki zlokalizowane są przy Sadzie Rejonowym na ul. Polowej i wzdłuż Szosy Zambrowskiej. Kolejny- bez zmian- to ul. Rządowa.
Jak tłumaczą pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży, na potrzebę zatrzymywania w tym miejscu autobusów, wskazywali sami mieszkańcy. Taki postulat zgłosili m. in. w ankietach, które MPK rozdało pasażerom w ubiegłym roku.