Reklama

Z Łomży na turniej do USA. Nasze miasto stolicą Gwiezdnych Wojen [FOTO]

01/02/2024 08:10

W ostatni weekend (27-28 stycznia) gościliśmy w łomżyńskiej Hali Kultury 39 pasjonatów gry planszowej "Star Wars X-Wing", którzy przybyli do nas z całej Polski. Naszemu łomżyńskiemu Klubowi Gier Planszowych "Łomżyńska Kostka" przyznano prawo do organizacji jednego z sześciu turniejów, które odbyły się w Polsce w sezonie 2023/2024. Zwycięzca każdego z tych wydarzeń dostawał zaproszenie na Mistrzostwa Świata, które rozegrane zostaną w marcu tego roku w USA. Nasz klub został wyróżniony podwójnie, bowiem w Łomży do wygrania były dwa zaproszenia.

Dla graczy było to bardzo ważne wydarzenie, a zainteresowanie turniejem przerosło zdecydowanie nasze oczekiwania. Ostatecznie do Łomży przyjechało 39 graczy z całej Polski - z Krakowa, Wrocławia, Gdańska i innych miast. Przy stołach zasiedli ludzie w wieku od 15 do 50 lat. Jak widać, gry planszowe to rozrywka, która łączy pokolenia.
Sobotnie eliminacje wyłoniły ośmiu najlepszych pilotów, którzy w niedzielę przy dźwiękach koncertów organizowanych w ramach WOŚP, zmierzyli się w finałowych starciach. Ostatecznie cały turniej i zaproszenie na Mistrzostwa Świata wygrał, najmłodszy z uczestników, Mateusz Orliński z Bydgoszczy. Mateusz poleci do USA razem ze swoim ojcem Andrzejem, który zaproszenie zdobył na turnieju w Gdańsku. Natomiast drugie zaproszenie w Łomży zdobył Radosław Kierzkowski z Łodzi, który dowodził eskadrą Imperium, z Lordem Vaderem na czele.

"Łomżyńska Kostka" to inicjatywa powstała w 2017 roku, od początku naszej działalności wielokrotnie organizowaliśmy spotkania z "grami bez prądu", które kierowane były do mieszańców Łomży. Na nasze spotkania regularnie przychodzi bardzo dużo osób, dla których ta forma rozrywki jest dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Ideą gier planszowych jest osobiste spotkanie graczy - odłożenie telefonów i innych podobnych gadżetów oraz wspólne spędzenie czasu. W chwili obecnej, dzięki uprzejmości Miasta oraz kierownictwa Hali Kultury, spotykamy się regularnie co tydzień. Na nasze spotkania przychodzą całe rodziny, grają wszyscy bez względu na wiek - w naszej kolekcji znajdują się zarówno pozycje dla dzieci, jak i dla osób starszych, bardziej wymagających. Należy podkreślić, iż nasza inicjatywa działa w formie "non profit" - naszym celem jest jedynie popularyzacja tej formy rozrywki oraz aktywizacja młodzieży.

Reklama

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i ufundowanie nagród Prezydentowi Miasta Łomża, panu Mariuszowi Chrzanowskiemu oraz kierownictwu Hali Kultury w Łomży za udostępnienie miejsca i pomoc w organizacji. Bez zaangażowania z Państwa strony zorganizowanie wydarzenia nie byłoby możliwe.

Krzysztof Babiński
"Łomżyńska Kostka"

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości