Łącznie dwa razy łomżyńscy policjanci interweniowali w związku z nieprzestrzeganiem limitów wiernych w kościołach podczas świąt Wielkiej Nocy. Chodzi o kościół w Nowogrodzie i łomżyńską parafię pw. św. Brunona. W obu przypadkach sporządzone zostaną wnioski o ukaranie do sądu.
Z relacji mł. asp. Justyny Janowskiej wynika, że pierwsze zgłoszenie dotyczące zbyt dużej liczby wiernych wpłynęło do łomżyńskiej policji 3 kwietnia, w godzinach wieczornych. Osoba zgłaszająca poinformowała, że w kościele w Nowogrodzie znajduje się około 300 osób, które nie zachowują odstępów i są bez maseczek. Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili, że w kościele było około 100 osób i po skończonej mszy przeprowadzili rozmowę z proboszczem. W związku z interwencją sporządzony zostanie wniosek o ukaranie do sądu.
Drugi przypadek dotyczył parafii pw. św. Brunona w Łomży. Tym razem zgłoszenie wpłynęło 4 kwietnia o godz. 6:10. Policjanci potwierdzili, że w kościele przy ul. Wojska Polskiego było około 200 osób. W tym przypadku również sporządzony zostanie wniosek o ukaranie do sądu.
Przypomnijmy, że do 9 kwietnia w kościołach obowiązuje taki sam limit jak w przypadku handlu, czyli 1 osoba na 20 m2 powierzchni przy zachowaniu odległości 1,5 m i zasad bezpieczeństwa.