Reklama

Zamiast wagarów- turniej piłkarski [VIDEO]

21/03/2014 15:12

To odpoczynek od lekcji w szkole, ale nie wagary. Po raz kolejny łomżyńska policja postanowiła zorganizować młodzieży zabawę w pierwszy dzień wiosny. Turniej piłki halowej przyciągnął gimnazjalistów z dziewięciu szkół w Łomży i powiecie.

Choć wagary w pierwszy dzień wiosny to niemal szkolna tradycja, policjanci nie mają złudzeń- młodzież poza szkołą jest narażona choćby na kontakt z alkoholem czy narkotykami. Lepiej więc "dmuchać na zimne", a nastolatkom zawczasu pokazać, jak przyjemnie spędzić czas, wybierając rywalizację sportową.

- Turniej to nie tylko sama gra, ale i promowanie prawidłowej postawy kibica, propagowanie partnerskiego zachowania na imprezach masowych, doskonalenie zasad i przepisów obowiązujących w obiektach sportowych- wylicza Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Reklama

Naukę z zabawa połączyli uczniowie dziewięciu gimnazjów z Łomży, Jedwabnego, Piątnicy, Przytuł i Wizny. Mecze rozgrywane były na płycie głównej boiska w Hali im. Olimpijczyków Polskich. Swoją rywalizację mieli też uczniowie szkół podstawowych. Policjanci przygotowali też atrakcje dla kibicujących. Wśród publiczności przeprowadzone zostały konkursy sportowe i wiedzy o sporcie i bezpieczeństwie.

Wyniki turnieju:

1 miejsce PG nr 6 2 miejsce PG Jedwabne  3 miejsce PG nr 8 


Dwa pierwsze miejsca za najlepszą grupę dopingową PG nr 8 i PG w Przytułach

Najlepszy bramkarz - Patryk Włodarczyk PG Jedwabne
Najlepszy strzelec - Prutkowski Damian - PG 8
Najlepszy zawodnik - Mateusz Baldachowski PG 6

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości