Reklama

Zapachniało sensacją. Niełatwe wybory Marszałka Województwa Podlaskiego

22/11/2018 16:13

Po wygranej Karola Pileckiego w głosowaniu na Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podlaskiego aż 16:11, wybór marszałka zapowiadał się niezwykle ciekawie. Ostatecznie marszałkiem został rekomendowany przez PiS Artur Kosicki, który stosunkiem 16:14 wygrał z przewodniczącym podlaskiego PSL - Stefanem Krajewskim.

Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło na przewodniczącego Sejmiku Marka Komorowskiego, Koalicja Obywatelska i PSL - Karola Pileckiego. W tajnym głosowaniu oddano 27 ważnych głosów. Trzy okazały się nieważne. Komisja skrutacyjna przekazała zgromadzonym, że Marek Komorowski uzyskał 11 głosów, zaś Karol Pilecki 16.

PiS, mimo posiadania większości mandatów w sejmiku województwa, nie wprowadził swojego kandydata na stanowisko przewodniczącego Sejmiku.

Wynik pierwszego głosowania zapowiadał sensację podczas wyborów marszałka województwa. Po długiej przerwie w obradach, KO i PSL zgłosiło kandydaturę Stefana Krajewskiego, zaś PiS - Artura Kosickiego. W tajnym głosowaniu oddano 30 ważnych głosów. Stefan Krajewski otrzymał poparcie 14 radnych, zaś Artur Kosicki 16. Kosicki został tym samym nowym marszałkiem województwa podlaskiego.

Podział władzy na wysokich stanowiskach w województwie wywołał drobny zgrzyt pośród radnych, co spowodowało przedwczesne zakończenie dzisiejszych obrad. Wicemarszałków i zarząd województwa poznamy być może dopiero na kolejnym spotkaniu sejmiku. Sesja zwołana została na dzień 28 listopada.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości