Kilkudziesięciu uczniów łomżyńskich szkół średnich przez dwa dni będzie kwestować na rzecz najuboższych mieszkańców miasta. Dziś i jutro wolontariuszy będzie można spotkać w markecie Kaufland. Zapakują zrobione przez nas zakupy, w zamian będą zaś czekać na datki wrzucone do specjalnych puszek.
Przedwielkanocną zbiórkę pieniędzy organizuje Polski Czerwony Krzyż.
Wolontariusze łomżyńskiego oddziału: kilkudziesięciu uczniów III Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 i Akademickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy PWSIiP, będą kwestować przez całą środę i czwartek w markecie Kaufland.
Uczniowie pomogą klientom w pakowaniu zakupów. W zamian będą czekać na datki wrzucone do puszek kwestarskich. Równolegle w sklepie prowadzona będzie też zbiórka żywności. Cukier, mąkę, ryż,
makaron, oleje, konserwy i słodycze będzie można włożyć do kosza oznaczonego logiem PCK.
Pieniądze i jedzenie zebrane podczas kwesty, PCK jeszcze przed Wielkanocą rozdzieli pomiędzy najuboższych mieszkańców Łomży i regionu.