Reklama

Zapłacą za opiekę nad budynkiem przy ul. Nowej

12/03/2014 06:34

Od 1. kwietnia budynkiem przy ul. Nowej 2 ma zarządzać specjalnie do tego celu wynajęta firma. Na razie nie wiadomo, ile pieniędzy  trzeba będzie na to wydać- przetarg, który ma wyłonić najtańszego administratora obiektu, został dopiero rozpisany. Koszty zarządzania budynkiem pokryją najemcy.

Wyłonienie zewnętrznej firmy, która będzie odpowiadać za utrzymanie zajmującej ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych nieruchomości, w znacznej mierze zdejmie miastu kłopot z głowy.

Administrator budynku, w którym mieści się m. in. sala Filharmonii Kameralnej, KRUS czy oddział biura paszportowego, ma odpowiadać za utrzymanie go w czystości i zadbanie o otoczenie zewnętrzne: parkingi i trawniki. Ma też zapewnić ochronę fizyczną połączoną z monitoringiem i specjalistów do prowadzenia bieżących napraw i konserwacji, m. in. wind, instalacji hydraulicznej i elektrycznej.

Reklama

Ile będzie kosztowało oddanie administrowania budynkiem firmie zewnętrznej? To dopiero pokaże przetarg, który przez Urząd Miasta został właśnie rozpisany. Zarządzający do tej pory obiektem Podlaski Urząd Wojewódzki za samo sprzątanie płacił ponad 9,2 tys. złotych miesięcznie. Koszt administracji ma jednak zostać wliczony w czynsze, jakie będą opłacać najemcy budynku przy ul. Nowej.

Oferty od firm zainteresowanych przejęciem nieruchomości mogą wpływać do ratusza do 19. marca. Kontrakt ma zostać zawarty na ponad półtora roku: od 1. kwietnia do końca 2015 roku.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości