Miejski Dom Kultury- Dom Środowisk Twórczych zaprasza na pokaz filmu „Malarka i złodziej”, który odbędzie się w środę, 15 stycznia o godzinie 18:00 w Kinie Galeria.
Gdzie rodzi się fascynacja złodzieja? A gdzie malarki skradzionych dzieł? Kino Galeria zaprasza na rewelacyjną, dokumentalną historię o wyjątkowym spotkaniu. Film „Malarka i złodziej” burzy fasady oczywistości, podkreśla siłę człowieczeństwa i odsłania głębokie ludzkie więzi; przypomina nam, że nikt nie jest tym, co widzimy na początku.
„Malarka i złodziej” to zdobywca prestiżowych nagród filmowych, m.in. w Sundance, doceniony za kreatywne opowiadanie historii. W Stanach Zjednoczonych okrzyknięty „Najbardziej niezwykłym filmem roku 2020”. "Malarka i złodziej" to nie wymyślona opowieść.
Z galerii sztuki zostają skradzione dwa obrazy Barbory Kysilkovej – młodej czeskiej artystki mieszkającej w Oslo. Sprawcę udaje się zidentyfikować, a malarka postanawia z nim porozmawiać o powodzie kradzieży. Gdy poznaje go lepiej, proponuje mu namalowanie jego portretu. Między artystką i złodziejem tworzy się specyficzna więź.
Reżyseria: Benjamin Ree
Gatunek: Dokumentalny
Kraj produkcji: Norwegia
Rok produkcji: 2020
Czas trwania filmu: 102 min.