Reklama

Zbiórka z atrakcjami w Venedzie. Zbierali dla nieuleczalnie chorych dzieci. [FOTO]

07/04/2014 05:26

Kilkudziesięciu wolontariuszy, uczniów szkół z Łomży i okolic kwestowało w niedzielę podczas akcji Pola Nadziei. Zbiórka pieniędzy na Domowe Hospicjum Dla Dzieci, prowadzone przez Fundację Pomóż Im, odbyła się w mieście po raz pierwszy. Kweście towarzyszyły atrakcje przygotowane przez uczniów: występy wokalne i teatralne, prezentacja interaktywnych robotów i warsztaty tworzenia papierowych żonkili.

Wolontariusze-  z żółtymi identyfikatorami lub wpiętymi żonkilami- przez całą niedzielę kwestowali w Galerii Veneda. Każdy, kto wrzucił do puszki pieniądze, obdarowany został papierowym żonkilem- symbolem ogólnopolskiej akcji.

Na obdarowujących czekały też całodzienne atrakcje przygotowane przez młodych łomżyniaków. W holu centrum handlowego zatańczyły cheeerleaderki  i mażoretki, utalentowani wokalnie uczniowie zaśpiewali dla odwiedzających galerię, a uczniowie Szkoły Podstawowej w Czaplicach i Zespołu  Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie wystąpili w przedstawieniach teatralnych. Przy specjalnych stoiskach można też było postrzelać z pistoletu laserowego i zmierzyć wysokość ciśnienia. Swoje ozdoby wielkanocne zaprezentowała łomżyńska Weta.

Reklama

W całym województwie w ramach kampanii społecznej Pola Nadziei kwestowało około 650 wolontariuszy. Wszystkie pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone podopiecznym  białostockiego Domowego Hospicjum dla Dzieci, prowadzonego przez Fundację Pomóż Im. W tej chwili pod jej opieką znajduje się ok.30 ciężko chorych dzieci z naszego regionu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości