Łomżyńscy funkcjonariusze zatrzymali kierowcę renault, który zdecydował się na jazdę po spożyciu alkoholu. Policyjna baza wykazała, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kierowcy renault podróżującym w kierunku Konarzyc, który najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu.
- Kilka minut później policjanci zauważyli opisywany wcześniej pojazd. Zatrzymali go do kontroli. Podczas rozmowy z kierującym, funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w jego organizmie - informuje KMP Łomża.
Dalsza kontrola wykazała, że mieszkaniec powiatu grajewskiego ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący od 2020 roku.
Jak informuje łomżyńska policja, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3, a za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów do lat 5.