Słuchacze studiów podyplomowych z zakresu finansów i rachunkowości oraz uczestnicy szkolenia z zakresu organizacji pomocy społecznej odebrali wczoraj (6.07) swoje dyplomy. To już kolejna grupa, która w PWSIiP zdobyła nowe kwalifikacje pożądane na rynku pracy.
Studia podyplomowe "Rachunkowość i finanse" przeznaczone są dla tych, którzy pracują w kadrach, płacach i działach księgowych, ale także dla osób pracujących w administracji. Dzięki odpowiedniemu kształceniu studenci mogą podnieść swoje kompetencje m.in. z zakresu ubezpieczeń społecznych, podatków i rachunkowości. Ponadto swobodnie operują przepisami podatkowymi, ale mają też możliwość spotkania się z doświadczonymi praktykami.
Wczorajsza uroczystość była też zwieńczeniem ciężkiej pracy osób, które zdecydowały się wziąć udział w szkoleniu specjalizacyjnym z zakresu organizacji pomocy społecznej.
- Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży jest jedynym podmiotem na terenie województwa podlaskiego uprawnionym do prowadzenia tego szkolenia - mówi dr Małgorzata Bandach.
Co istotne, specjalizacja z zakresu organizacji pomocy społecznej jest niezbędna w przypadku ubiegania się o stanowiska kierownicze w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej. W trakcie realizacji minimum 265 godzin uczestnicy mogli dokształcić się m.in. w kwestiach prawnych, mediacji i zarządzania zasobami ludzkimi.
- Rynek pracy obecnie jest bardzo dynamiczny, stąd potrzeby są bardzo duże - mówi dr Sylwia Jaskuła-Korporowicz, dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych.
Zdobyte nowe umiejętności na pewno zostaną wykorzystane w pracy zawodowej. Warto dodać, że rekrutacja na studia podyplomowe "Rachunkowość i finanse" oraz szkolenie "Organizacja pomocy społecznej" cały czas trwa.
Więcej w naszej relacji VIDEO