Reklama

Żegnamy się z maseczkami, izolacją i kwarantanną

28/03/2022 07:42

Od poniedziałku weszły w życie zmiany w ograniczeniach w związku z koronawirusem

Od dziś (28 marca) nie ma już obowiązku zakrywania maseczką ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, z wyjątkiem budynków, w których prowadzona jest działalność lecznicza oraz aptek. Oznacza to, że nie jest już konieczne noszenie maseczek m.in. w sklepach i środkach transportu. Minister Niedzielski rekomendował jednak noszenie ich w miejscach dużych skupisk ludzkich.

„Pamiętajmy, że to jeszcze nie koniec epidemii, koronawirus będzie nadal z nami. Bądźmy rozsądni i odpowiedzialni. Jeżeli jesteśmy w miejscach, w których gromadzi się duża liczba ludzi zakrywajmy twarz maseczką” – pisał w mediach społecznościowych Adam Niedzielski.

Reklama

Zniesiony został również obowiązek kierowania na kwarantannę i izolację z powodu COVID-19. Warto zaznaczyć, że osoby, które aktualnie je odbywają, muszą dokończyć je na wcześniej obowiązujących zasadach.  Pacjenci, u których testy potwierdzą zakażenie, będą teraz na zwykłych zasadach otrzymywali zwolnienia lekarskie

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości