Reklama

Zimą na łyżwach, latem na rolkach. W Łomży powstanie nowoczesny obiekt!

21/11/2025 12:23

To już pewne. Z kilkanaście miesięcy w Łomży, na terenie kompleksu Orlik 2012 przy ul. Katyńskiej, zostanie wybudowane nowoczesne rolkowisko-lodowisko. W wyniku negocjacji, będzie kosztowało o prawie milion złotych taniej niż zakładał przetarg. W najbliższych dniach władze miasta podpiszą umowę z wykonawcą.

W okresie jesienno-zimowym obiekt będzie służył adeptom łyżwiarstwa, natomiast wiosną czy latem będą mogli skorzystać z niego miłośnicy jazdy na rolkach – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. 

Oprócz tego, jak dodaje włodarz miasta, pojawią się tam 3 bezobsługowe ścianki wspinaczkowe, a ponadto będzie można uprawiać takie sporty, jak koszykówka czy tenis stołowy.

Cała inwestycja ma kosztować blisko 12 mln zł To o milion złotych taniej niż zakładała oferta z przetargu. Jak udało nam się dowiedzieć, przystąpiło do niego 9 firm. Miasto przeprowadziło negocjacje z 5, które złożyły najtańsze oferty. W efekcie oferenci przedstawili jeszcze korzystniejsze kwoty.

Reklama

Warto dodać, że władzom Łomży udało się pozyskać na budowę lodowiska-rolkowiska 5 mln – najwyższą możliwą kwotę wsparcia – z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Sportowo-rekreacyjny obiekt ma być gotowy w 2027 r. Wykonawca będzie miał 18 miesięcy na jego realizację od dnia podpisania umowy.

W tym roku lodowisko „Biały Orlik” otwiera się już jutro!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/11/2025 15:05
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości