Łomżyńscy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca Kielc. Mężczyzna ukradł kurtkę wartości blisko 600 złotych w jednym z łomżyńskich sklepów. Złodziej został ukarany mandatem karnym.
Do łomżyńskich policjantów, którzy przeprowadzali interwencję na jednej ze stacji paliw w Łomży podbiegł ochroniarz z pobliskiego sklepu i poinformował, że właśnie doszło do kradzieży, a złodziej ucieka w czarno - pomarańczowej kurtce. Policjanci zobaczyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Na ich widok mężczyzna wsiadł do białej skody zaparkowanej na stacji, a jej kierowca próbował odjechać, pomimo że policjant wydał polecenia do zatrzymania. Kiedy skoda zatrzymała się, a na miejsce dojechali już inni policjanci, okazało się, że 22-latek leży na tylnym siedzeniu samochodu. Funkcjonariusze znaleźli także kurtkę z odpiętymi metkami i zabezpieczeniami. Kurtka wróciła na sklepową półkę, a złodziej został ukarany 500-złotowym mandatem.
- Jak się okazało, kierujący samochodem 22-letni mieszkaniec Kielc nie posiadał prawa jazdy. Jego pojazd został odholowany, a on odpowie za to przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższa niż 1500 złotych - informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.