Reklama

Złote medale dla motoparalotniarzy z Łomży

10/06/2022 15:05

Adam Pupek oraz Piotr Kozikowski - łomżyńscy motoparalotniarze ponownie na podium. Po raz kolejny zostali Mistrzami Polski.

Złoci medaliści Mistrzostw Polski z 2019 i 2020 roku oraz brązowi medaliści Mistrzostw Świata z 2018 roku Adam Pupek oraz Piotr Kozikowski po raz kolejny sięgnęli po mistrzowski tytuł. Zdystansowali rywali podczas Klasycznych Motoparalotniowych Mistrzostw Polski rozgrywanych kilka dni temu w Suwałkach. 

- Nasi rywale wyjątkowo dobrze przygotowali się do tych zawodów więc do ostatniej konkurencji walka była bardzo zacięta. Przelataliśmy aż dwanaście konkurencji: trzy nawigacyjne, trzy ekonomiczne i sześć sprawnościowych. W tym roku nasz sprzęt spisał się znakomicie, silnik nie zawiódł, a użyte przez nas skrzydło tandemowe okazało się najlepsze i najszybsze na świecie - wspomina pilot Adam Pupek.

Reklama

Zadowolenia z wyniku nie ukrywa również Piotr Kozikowski: - Od pierwszego dnia zawodów, pogoda nas nie rozpieszczała. Burze, przelotne deszcze i porywisty wiatr. Rywalizowaliśmy z pilotami z kilkunastoletnim stażem, mającymi na swoim koncie medale mistrzostw świata. Bez wahania mogę stwierdzić, że jest to światowa czołówka jeśli chodzi o klasę PL, czyli pilot plus nawigator. Od pierwszej konkurencji toczyła się zaciekła walka o tytuł Mistrzów Polski. Różnice punktowe były bardzo niewielkie i nawet niewielki błąd mógł zaważyć o wygranej. Jesteśmy szczęśliwi, że nie zawiedliśmy i przywieźliśmy złote medale mistrzostw Polski do Łomży. Dostajemy wsparcie od lokalnych władz, prezydenta oraz samych mieszkańców, którzy kibicują nam na każdych zawodach. A to bardzo pomaga.

Łomżyńscy motoparalotniarze już przygotowują się do kolejnych zawodów. 

Reklama

Źródło: UM Łomża, fot. Stowarzyszenie Flysport

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości