Reklama

Zmian już nie będzie. Drogowcy zajmą rondo Kościuszki i ul. Woj. Polskiego od lipca.

24/06/2014 12:02

Drogowcy z BIK- Projekt na rondo Kościuszki i kilkaset metrów ul. Woj. Polskiego wejdą w drugim tygodniu lipca. Dziś w Urzędzie Miasta prezydent podpisał umowę z przedstawicielem łomżyńskiej firmy, która wygrała ogłoszony kilka tygodni temu przetarg. To będzie ciężki czas dla kierowców. GDDKiA odmówiła wyznaczenia pozamiejskich objazdów rozkopanej i remontowanej Łomży.

W ciągu doby przez ul. Wojska Polskiego przejeżdża ponad 20 tys. pojazdów, w tym około cztery tysiące samochodów ciężarowych. Dlatego władze miasta chciały wyznaczyć objazdy remontowanej ulicy po drogach zewnętrznych, poza miastem. Oznakowanie miało stanąć w Augustowie, Grajewie, Jeżewie, Miastkowie, Myszyńcu, Nowogrodzie, Ostrołęce, Ostrowi Mazowieckiej, Piątnicy i Zambrowie.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku odrzuciła jednak zasugerowane rozwiązanie, tłumacząc się robotami prowadzonymi w Białymstoku.

Reklama

Objazdów przez miasto też nie będzie, bo te- zdaniem urzędników ratusza- są niemożliwe do wyznaczenia.

- Ulica Sikorskiego, prowadząca do drugiej przeprawy mostowej przez Narew, jest w trakcie przebudowy, a ruch na niej odbywa się wahadłowo. Ponadto stan techniczny tego mostu nie pozwala na skierowanie tam pojazdów ciężarowych bez ograniczenia tonażu- wyjaśnia Łukasz Czech z Urzędu Miasta w Łomży.

Kierowcom nie pozostanie zatem nic innego, jak cierpliwie czekać na możliwość przejazdu- zapewne w kilometrowych korkach. Prace na ul. Wojska Polskiego będą bowiem wymagały zamknięcia połowy jezdni i wprowadzenia ruchu wahadłowego, co spowoduje ogromne utrudnienia nie tylko w Łomży, ale także w obszarze obsługiwanym przez drogi krajowe Nr 61, 63 i 64.

Reklama

- Szczególnie, że w tym samym czasie budowane będzie rondo na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ul. Meblową (wlot do miasta od strony Ostrołęki)- dodaje Czech.

Prace prowadzone przez BIK- Projekt mają potrwać do końca sierpnia, maksymalnie- do połowy września. W tym czasie drogowcy sfrezują starą nawierzchnię bitumiczną, wymienią podbudowę jezdni, wykonają nową nawierzchnię, przebudują chodniki i zjazdy oraz naprawią studzienki kanalizacyjne. Remont pochłonie 1.310.256,84 złotych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama