Ks. Jerzy Abramowicz oddaje stery ks. Jackowi Czaplickiemu. Tym samym po 24 latach w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży zmienia się proboszcz.
Ksiądz Jerzy Abramowicz nie będzie już proboszczem Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. Kończy pełnienie obowiązków w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego.
W niedzielę (26.06) odbyła się msza święta, podczas której dziękowali mu i żegnali go parafianie oraz duchowni - m.in. biskup Janusz Stepnowski.
Ksiądz Abramowicz kierował Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży 24 lata.
Ksiądz prałat mimo przejścia na emeryturę, nadal pozostanie kapelanem łomżyńskiego oddziału Związku Sybiraków.
Nowym proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego będzie ks. Jacek Czaplicki, czyli wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa ogólnego. Oficjalne powitanie zaplanowano na najbliższą niedzielę (3.07) o godz. 15:00.