Reklama

Zmiany w Karcie Dużej Rodziny

03/01/2019 07:32

Od 1 stycznia 2019 roku wszedł w życie przepis poszerzający uprawnienia do zniżek dla dużych rodzin o rodziców, którzy wychowali co najmniej troje dzieci - bez względu na ich wiek w chwili składania wniosku. Z tradycyjnej Karty korzysta już ponad 2 mln osób.

Od początku nowego roku Karta Dużej Rodziny przysługuje tym rodzicom, którzy mają lub w przeszłości mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci - bez względu na ich aktualny wiek. Według informacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - na Kartę Dużej Rodziny w projekcie budżetu na 2019 rok przeznaczono 40,6 mln zł. To ponad 12 mln więcej niż w roku ubiegłym.

- Zdecydowaliśmy się na poszerzenie kręgu osób, które mogą korzystać z Karty Dużej Rodziny, ponieważ chcemy docenić trud, jaki rodzice włożyli w wychowanie trójki, czwórki czy większej liczby dzieci - mówi minister Elżbieta Rafalska.

Reklama

Z tradycyjnej Karty korzysta ponad 2 mln osób. W ubiegłym roku wprowadzono wersję mobilną, która cieszy się co raz większym zainteresowaniem. Z elektronicznej wersji korzysta już ponad 226 tys. osób.

Wnioski o przyznanie Karty można składać w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania. Istnieje także możliwość złożenia dokumentów drogą elektroniczną za pomocą resortowego systemu teleinformatycznego Emp@tia. W Łomży dokumenty można złożyć osobiście w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia przy ul. Polnej 16.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości