Jacek Adamski, naczelnik wydziału prewencji białostockiej komendy ma zostać nowym komendantem łomżyńskiej Komendy Miejskiej Policji. To informacja pewna, choć na razie policjanci nie chcą jej potwierdzić oficjalnie. Przekazanie rządów nad komendą ma odbyć się w najbliższy piątek.
W maju 2013 roku podinsp. Adamski gościł w Łomży przy okazji debaty społecznej dotyczącej bezpieczeństwa w mieście (pisaliśmy o tym tu: http://www.mylomza.pl/home/lomza/item/4488-bezpiecze%C5%84stwo.html?tmpl=component&print=1). Szerzej znany w mieście jednak nie jest, większość policjantów nie miała jeszcze okazji z nim pracować.
Podinsp. Jacek Adamski ma zastąpić na stanowisku dotychczasowego szefa łomżyńskich mundurowych, insp. Andrzeja Ryńskiego.
Insp. Ryński w Łomży pracował od 2009 roku. Ma ponad trzydziestoletni staż pracy i wypracowane już od kilku lat uprawnienia emerytalne. Przez kilka miesięcy komendant przebywał na zwolnieniu lekarskim po skomplikowanym złamaniu nogi. Teraz pochodzący z Sosnowca mundurowy postanowił skorzystać z uprawnień i odejść na emeryturę.
Podinsp. Jacek Adamski kierownictwo nad łomżyńską komendą przejmie prawdopodobnie już w piątek.