Od dziś wchodzą w życie przepisy umożliwiające przejazd pojazdami samochodowymi dookoła Starego Rynku oraz wyłączające ze strefy płatnego parkowania znajdujące się przy nim parkingi. Fizycznie jednak za darmo można tu parkować już od piątku od godz. 17.00.
We wszystkie weekendy opłaty w strefie płatnego parkowania nie obowiązywały, dlatego już wpiątek wieczorem oraz w sobotę i niedzielę można było parkować za darmo. Z małym opóźnieniem natomiast zostanie puszczony ruch dookoła Starego Rynku. Nastąpi to w poniedziałek, ale dopiero około godz. 22:00, po zakończeniu imprez z okazji Dnia Dziecka.
Wprowadzone zmiany w ruchu spowodują, że poruszać się będzie można wzdłuż całej pierzei zachodniej Starego Rynku (stanowiącej przedłużenie ul. Farnej) oraz pierzeją południową (stanowiącą przedłużenie ul. Długiej) w kierunku ul. Giełczyńskiej. Pas ruchu wydzielony już został betonowymi gazonami na kwiaty. Wyjazd z tej drogi będzie możliwy tylko w prawo w ul. Giełczyńską. Nie będzie można jechać na wprost w ulicę Senatorską oraz skręcać w lewo w kierunku ul. Rządowej.
Na obu pierzejach będą obowiązywały przepisy dotyczące strefy zamieszkania. Oznacza to m.in., że na całej szerokości drogi pierwszeństwo przed pojazdami mają piesi, dopuszczalna prędkość wynosi 20 km/h oraz parkować można tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Ponadto wyjazd z parkingu przy Hali Targowej będzie możliwy tylko w prawo w kierunku ul. Rządowej. Warto podkreślić, że w związku ze zmianami, wzdłuż pierzei zachodniej w pobliżu infokiosku, powstanie siedem dodatkowych miejsc parkingowych.
Zmiany zostały wprowadzone na próbę na okres czterech miesięcy, w związku z postulatami kierowanymi do władz miasta przez przedsiębiorców prowadzących na Starówce sklepy, placówki usługowe i gastronomiczne.