Reklama

"Znam papieża i prezydenta Rosji". Zatrzymany po narkotykach za kierownicą

13/02/2024 08:30

W miniony weekend policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem narkotyków. Jeden z nich twierdził, że zna się osobiście z papieżem i prezydentem Rosji.

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany podczas interwencji. Około godziny 7:30 białostoccy policjanci otrzymali zgłoszenie. Kobieta poinformowała, że były mąż, będąc pod wpływem narkotyków, dobija się jej do domu. Funkcjonariusze udali się na miejsce zdarzenia.

- Zastaliśmy mężczyznę siedzącego w Oplu, przed posesją kobiety. Twierdził, że przed chwilą przyjechał i chciał porozmawiać z żoną. Mężczyzna od samego początku zachowywał się chaotycznie i miał słowotok. Wtrącał nielogiczne zdania niedotyczące interwencji, między innymi, że osobiście zna papieża i prezydenta Rosji - poinformowali policjanci. 

Reklama

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że miał on zatrzymane prawo jazdy za kierowanie pod wpływem środków odurzających. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli proszek koloru białego i zielone zawiniątko. Wstępne badanie narkotesterem wykazały, że są to środki odurzające. 

Następny mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Kierowca Forda prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. W trakcie dalszych czynności policjanci ujawnili przy mężczyźnie zawiniątko koloru zielonego i kryształ koloru białego. 

Reklama

- W przeszłości zdarzało mi się palić marihuanę… - przyznał mężczyzna.

Po kilku minutach zmienił zdanie i stwierdził, że nigdy w życiu nie palił marihuany.

Mundurowi przeprowadzili wstępne badanie, które wykazało u 38-latka obecność amfetaminy i metamfetaminy. Okazało się także, że pojazd prowadzony przez mężczyznę nie ma aktualnych badań technicznych.

Trzeci mężczyzna, również wpadł podczas kontroli drogowej. Policjanci w Czarnej Białostockiej zatrzymali do kontroli Audi. W paczce papierosów u kierowcy znaleźli przypaloną lufkę z zawartością suszu koloru zielonego. 29-latkowi pobrano krew do badań na zawartość narkotyków. Przejażdżkę zakończył w policyjnym areszcie. 

Reklama

- Jazda w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3 - informuje policja w Białymstoku.

Źródło: KMP Białystok
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości