Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło 16 mandatów w Sejmiku Województwa Podlaskiego. Wynik ten oznacza, że partia Jarosława Kaczyńskiego może rządzić samodzielnie. Próg wyborczy przekroczyły cztery komitety ale okręg obejmujący Łomżę reprezentować będą kandydaci jedynie z trzech ugrupowań. Największą ilość głosów z naszego okręgu zdobył Marek Olbryś.
W skali województwa, próg wyborczy przekroczyły cztery komitety: Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Kukiz"15. Trzeci okręg wyborczy, składający się z miasta Łomża oraz powiatów: grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego i zambrowskiego reprezentowany będzie tylko przez 3 pierwsze ugrupowania.
Większość mandatów w województwie przypadło partii Prawo i Sprawiedliwość. Oznacza to, że PiS może rządzić samodzielnie, bez konieczności budowy koalicji.
Poniżej lista radnych z naszego okręgu:
OLBRYŚ Marek 15128
KRAJEWSKI Stefan 9892
PIORUNEK Jacek 8170
SEKŚCIŃSKI Adam Wojciech 5996
MIECZKOWSKA Wanda Elżbieta 5391
KOMOROWSKI Marek Adam 5121
Wyniki głosowania w województwie podlaskim:
KW Prawo i Sprawiedliwość - 195 188 głosów - 41,64% - 16 mandatów
KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska 113 137 - 24,14 % - 9 mandatów
KW Polskie Stronnictwo Ludowe - 73 386 głosów - 15,66 % - 5 mandatów
KWW Kukiz"15 27 657 głosów - 5,90%
Pozostałe komitety nie przekroczyły progu wyborczego.