Reklama

Znamy radnych Sejmiku Województwa

23/10/2018 05:40

Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło 16 mandatów w Sejmiku Województwa Podlaskiego. Wynik ten oznacza, że partia Jarosława Kaczyńskiego może rządzić samodzielnie. Próg wyborczy przekroczyły cztery komitety ale okręg obejmujący Łomżę reprezentować będą kandydaci jedynie z trzech ugrupowań. Największą ilość głosów z naszego okręgu zdobył Marek Olbryś. 

W skali województwa, próg wyborczy przekroczyły cztery komitety: Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Kukiz"15. Trzeci okręg wyborczy, składający się z miasta Łomża oraz powiatów: grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego i zambrowskiego reprezentowany będzie tylko przez 3 pierwsze ugrupowania. 

Większość mandatów w województwie przypadło partii Prawo i Sprawiedliwość. Oznacza to, że PiS może rządzić samodzielnie, bez konieczności budowy koalicji. 

Poniżej lista radnych z naszego okręgu:

Reklama

OLBRYŚ Marek 15128

KRAJEWSKI Stefan 9892

PIORUNEK Jacek 8170

SEKŚCIŃSKI Adam Wojciech 5996

MIECZKOWSKA Wanda Elżbieta 5391

KOMOROWSKI Marek Adam 5121

 

Wyniki głosowania w województwie podlaskim:

KW Prawo i Sprawiedliwość - 195 188 głosów - 41,64% - 16 mandatów

KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska 113 137 - 24,14 % - 9 mandatów

KW Polskie Stronnictwo Ludowe - 73 386 głosów - 15,66 % - 5 mandatów

KWW Kukiz"15 27 657 głosów - 5,90%

Pozostałe komitety nie przekroczyły progu wyborczego.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości