Reklama

Znamy skład zespołu ds. trwałego przywrócenia pierwotnej funkcji szpitala

16/06/2020 08:55

Prezydent Mariusz Chrzanowski powołał Zespół do spraw trwałego przywrócenia pierwotnej funkcji Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. W jego składzie znalazło się łącznie 27 osób. Są wśród nich radni, przedstawiciele administracji rządowej, lekarze czy lokalni społecznicy.

"Celem działania Zespołu jest wypracowanie koncepcji, pomysłów i rozwiązań na rzecz trwałego przywrócenia pierwotnej funkcji Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży we współpracy z państwowymi jednostkami organizacyjnymi, jednostkami samorządu terytorialnego, wyższymi uczelniami, organizacjami pozarządowymi oraz innymi instytucjami i służbami działającymi na terenie Miasta Łomża, jak również poza jego granicami" - czytamy w zarządzeniu. "Do zadań Zespołu należy przedstawianie dla Prezydenta Miasta Łomża i Rady Miasta Łomży stanowisk, rekomendacji i opinii, związanych z działaniami mającymi na celu doprowadzenie do trwałego przywrócenia pierwotnej funkcji Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży."

Skład Zespołu do spraw trwałego przywrócenia pierwotnej funkcji Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży

Reklama
  1. Andrzej Stypułkowski - Zastępca Prezydenta Miasta Łomża - Przewodniczący Zespołu,
  2. Sebastian Chrzanowski - Urząd Miejski w Łomży - Sekretarz Zespołu,
  3. Andrzej Grzymała - Radny Rady Miejskiej Łomży,
  4. Artur Nadolny - Radny Rady Miejskiej Łomży,
  5. Mariusz Tarka - Radny Rady Miejskiej Łomży,
  6. Andrzej Wojtkowski - Radny Rady Miejskiej Łomży,
  7. Piotr Serdyński - Radny Rady Miejskiej Łomży,
  8. Andrzej Podsiadło - Radny Rady Miejskiej Łomży,
  9. Wiesław Grzymała - Radny Rady Miejskiej Łomży,
  10. Grażyna Czajkowska - Przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Seniorów,
  11. Jarosław Kaja - Przewodniczący Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością,
  12. Wojciech Jankowski - Członek Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością,
  13. Michał Korwek - Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej Łomży,
  14. Stanisław Kaseja - Wiceprzewodniczący Łomżyńskiej Rady Seniorów,
  15. Dorota Maksimowicz - Kierownik Oddziału Zdrowia Publicznego Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku,
  16. Wojciech Winko - Prezes Zarządu LOT Ziemia Łomżyńska, Przewodniczący Stowarzyszenia Ochrony Praw Rodzin i Pacjentów z terenu działalności Szpitala Wojewódzkiego w Łomży „SOLIDARNI W POTRZEBIE”,
  17. Dr Ewa Chludzińska - Prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży, Zastępca Przewodniczącego Stowarzyszenia Ochrony Praw Rodzin i Pacjentów z terenu działalności Szpitala Wojewódzkiego w Łomży „SOLIDARNI W POTRZEBIE”,
  18. Danuta Waśko - Członek Łomżyńskiej Rady Seniorów, Zastępca Przewodniczącego Stowarzyszenia Ochrony Praw Rodzin i Pacjentów z terenu działalności Szpitala Wojewódzkiego w Łomży „SOLIDARNI W POTRZEBIE”,
  19. Katarzyna Jarocka - Przewodnicząca Związków Zawodowych Pielęgniarek i Położnych Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży,
  20. Dr hab. Dariusz Surowik, prof. PWSIiP - Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży,
  21. Prof. dr Witold Wincenciak - Rektor Wyższej Szkoły Zawodowej Ochrony Zdrowia TWP w Łomży,
  22. Dr n. o zdr. Alicja Moczydłowska - Prodziekan ds. Organizacyjnych Wyższej Szkoły Administracji w Łomży,
  23. Dr n. med. Henryk Perkowski - Lekarz internista, gastrolog, nefrolog,
  24. Dr. n. med. Kazimierz Bandzul - Lekarz pediatra,
  25. Tomasz Poznalski - Lekarz stomatolog, Członek Okręgowej Rady Izby Lekarskiej w Białymstoku,
  26. Jan Karczewski - Prezes Zarządu Koła Powiatowego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Łomży,
  27. Jarosław Kozłowski - mieszkaniec Łomży.

Na zaproszenie Przewodniczącego w pracach Zespołu mogą brać udział, w charakterze eksperta lub gościa, osoby spoza składu Zespołu. Przewodniczący może przyznać zaproszonym osobom prawa członka Zespołu.

Zespół prowadzi swoje prace na zwoływanych przez przewodniczącego posiedzeniach. W składzie siedmioosobowego prezydium znajdą się przewodniczący i sekretarz zespołu - pozostali członkowie prezydium wybrani zostaną na pierwszym posiedzeniu. Wtedy też zespół ustali regulamin prowadzenia swoich obrad.  Członkom Zespołu oraz innym osobom uczestniczącym w posiedzeniach Zespołu, nie przysługuje wynagrodzenie z tytułu udziału w jego pracach.

Reklama

O powołanie zespołu wnioskowali miejscy radni:

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości