Prezydent Mariusz Chrzanowski powołał Zespół do spraw trwałego przywrócenia pierwotnej funkcji Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. W jego składzie znalazło się łącznie 27 osób. Są wśród nich radni, przedstawiciele administracji rządowej, lekarze czy lokalni społecznicy.
"Celem działania Zespołu jest wypracowanie koncepcji, pomysłów i rozwiązań na rzecz trwałego przywrócenia pierwotnej funkcji Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży we współpracy z państwowymi jednostkami organizacyjnymi, jednostkami samorządu terytorialnego, wyższymi uczelniami, organizacjami pozarządowymi oraz innymi instytucjami i służbami działającymi na terenie Miasta Łomża, jak również poza jego granicami" - czytamy w zarządzeniu. "Do zadań Zespołu należy przedstawianie dla Prezydenta Miasta Łomża i Rady Miasta Łomży stanowisk, rekomendacji i opinii, związanych z działaniami mającymi na celu doprowadzenie do trwałego przywrócenia pierwotnej funkcji Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży."
Skład Zespołu do spraw trwałego przywrócenia pierwotnej funkcji Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży
Na zaproszenie Przewodniczącego w pracach Zespołu mogą brać udział, w charakterze eksperta lub gościa, osoby spoza składu Zespołu. Przewodniczący może przyznać zaproszonym osobom prawa członka Zespołu.
Zespół prowadzi swoje prace na zwoływanych przez przewodniczącego posiedzeniach. W składzie siedmioosobowego prezydium znajdą się przewodniczący i sekretarz zespołu - pozostali członkowie prezydium wybrani zostaną na pierwszym posiedzeniu. Wtedy też zespół ustali regulamin prowadzenia swoich obrad. Członkom Zespołu oraz innym osobom uczestniczącym w posiedzeniach Zespołu, nie przysługuje wynagrodzenie z tytułu udziału w jego pracach.
O powołanie zespołu wnioskowali miejscy radni: