Za znieważenie uczuć religijnych grozi mu do 2 lat więzienia.
W czwartek, 6 lutego doszło do zniszczenia figury Maryi, która stoi przed kościołem pw. św. Jadwigi Śląskiej w Nowych Kupiskach. Od tamtej pory policja aktywnie poszukiwała sprawcy. Wczoraj został zatrzymany 32-letni mieszkaniec gminy Łomża.
Mężczyzna przyznał się do uszkodzenia figurki, jednak swoje zachowanie tłumaczył w niecodzienny sposób.
- Chciał sprawdzić jej jakość, czuł się oszukany bo miała być drewniana, a okazało się, że została wykonana z innego materiału- przekazała nam Urszula Brulińska, starszy inspektor Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Łomży.
Reklama
W chwili zatrzymania mężczyzna był trzeźwy. Teraz za znieważenie uczuć religijnych grozi mu do dwóch lat więzienia.