Zofia Oleksy - zawodniczka Młodzieżowego ŁKS-u otrzymała powołanie do reprezentacji Polskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii U-13. Turniej kadr wojewódzkich odbędzie się w dniach 15–17 maja w Bydgoszczy.
Młoda piłkarka na co dzień trenuje pod okiem Dariusza Narolewskiego oraz Bartosza Witkowskiego. Jak podkreśla trener Dariusz Narolewski, powołanie jest efektem systematycznej pracy i dużego potencjału zawodniczki.
- Zosia jest bardzo ambitną i wszechstronną zawodniczką. Potrafi odnaleźć się na kilku pozycjach ofensywnych, a mimo młodego wieku wyróżnia się odwagą w grze i dużą kreatywnością - mówi Dariusz Narolewski.
Zofia Oleksy urodziła się w 2014 roku, dzięki czemu jest młodsza od większości zawodniczek, z którymi rywalizuje na co dzień. Mimo tego już teraz osiąga znaczące sukcesy. W tym roku zajęła 11. miejsce w Polsce w rywalizacji 1x1, co potwierdza jej indywidualne umiejętności i potencjał rozwojowy.
- To zawodniczka, która stale się rozwija i bardzo dobrze pracuje na treningach. Cieszy nas, że jej talent został dostrzeżony na szczeblu centralnym - dodaje Narolewski.
Pierwszym trenerem kadry U-13 jest Karol Sipko, a funkcje asystentów pełnią Julia Borowska oraz Zbigniew Dziekoński. Turniej w Bydgoszczy będzie okazją do zaprezentowania swoich umiejętności na tle najlepszych młodych piłkarek z całego kraju.