Reklama

Żonkilowe Pola Nadziei w Galerii Veneda

07/05/2015 07:20

Po raz drugi ogólnopolska akcja Pola Nadziei zagości w Łomży i po raz drugi miejscem, w którym przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na rzecz hospicjum dla dzieci będzie Galeria Veneda. Już w najbliższą niedzielę centrum handlowe wypełnią żółte żonkile - symboli nadziei.

Na wszystkich, którzy odwiedzą Galerię Veneda 10 maja czekają atrakcje i występy artystyczne wychowanków łomżyńskich szkół i przedszkoli, które zawsze bardzo aktywnie włączają się charytatywne akcje.

Podczas akcji zaprezentują się m.in. cheerleaderki ze Szkoły Podstawowej nr 7, przedszkolaki z Wesołego Słoneczka" zatańczą i wystąpią w przedstawieniu teatralnym, obejrzymy przedstawienie w języku angielskim w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Czaplicach czy instalację przygotowaną przez wychowanków i pracowników Bursy Szkolnej nr 3 "Ceramiczne Pole Nadziei".

Reklama

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wystąpią w inscenizacji, tańcach i montażu słowno-muzycznym, a także zorganizują wystawę swoich prac. Zaprezentuje się także Akademickie Liceum Ogólnokształcące, a wyjątkowo bogatą ofertę przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych.

Zbiórka pieniędzy na utrzymanie jedynego w regionie hospicjum dla dzieci w Białymstoku trwać będzie od godz. 10.00 do 18.00. W niedzielę z puszkami kwestarskimi w Venedzie będzie można spotkać kilkudziesięciu młodych wolontariuszy.

Reklama

POLA NADZIEI to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości