Potwierdziły się nasze informacje, że zwłoki w okolicach Nowogrodu odkryli żołnierze. Wiadomo już też, że były one w stanie znacznego rozkładu.
W czwartek (19.05) rano, w okolicach Nowogrodu, znalezione zostały zwłoki. Zobacz też: Pod Nowogrodem odkryto zwłoki O zdarzenie zapytaliśmy przedstawicieli służb, które były na miejscu.
- W dniu dzisiejszym o godz. 7:13 wpłynęło zgłoszenie do stanowiska kierowania o zwłokach pływających w rzece Narew. Dokonali tego odkrycia żołnierze, którzy prowadzą ćwiczenia DEFENDER-22. Od nas na miejsce zadysponowana została grupa wodno-nurkowa, która podjęła to ciało z wody. Ciało znajdowało się już przy brzegu. Prawdopodobnie sprzęt wojskowy wzruszył wodę i do brzegu to ciało dopłynęło. Zwłoki były w stanie znacznego rozkładu. Ciężko na tą chwilę jest ustalić tożsamość tej osoby - mówi w rozmowie z nami bryg. Adam Kalinowski, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.
Reklama
Płeć i przybliżony wiek nieżyjącej osoby też nie są znane.
Na miejscu byli również policjanci. Zabezpieczyli je, wykonali zdjęcia, pobrali próbkę materiału z odzieży. Ciało aktualnie znajduje się w prosektorium.
- Jeżeli rodzina nie będzie w stanie potwierdzić tożsamości, wtedy zlecona zostanie sekcja zwłok. Jednak policja o tym nie decyduje. Policyjni technicy jedynie uczestniczą w sekcjach zwłok - wyjaśnia Urszula Brulińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.