Przebywający na zgrupowaniu przygotowawczym w USA zawodnicy LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża wykorzystali okazję i wystartowali w zawodach organizowanych w Rio Rancho, jednej z dzielnic Albuquerque w Nowym Meksyku. Jak przystało na lekkoatletów z "Prefbetu", zmagania zakończyły się dobrymi wynikami.
W Stanach Zjednoczonych 17 marca obchodzony jest dzień Świętego Patryka. Amerykanie hucznie obchodzą to święto, organizując przy okazji liczne wydarzenia. Tego dnia w Rio Rancho, jednej z dzielnic Albuquerque w Nowym Meksyku rozgrywane były zawody na dystansach: 4 mile (6,4 km), 10 km oraz 10 mil (16,1 km).
W zawodach wystartowali także maratończycy "Prefbetu", przebywający tam na zgrupowaniu przygotowawczym przed Orlen Warsaw Marathon. Biegi odbywały się na trudnym i wymagającym terenie. Na dystansie 10 km zwyciężyła Anna Szyszka, która dobiegła do mety z czasem 38,48.
- Biegło mi się bardzo dobrze, wydarzenie było dobrze zorganizowane i przyjazne dla zawodników. Moja dyspozycja jest zadowalająca jak na ten moment przygotowań do wiosennego maratonu. Treningi na zgrupowaniu w Albuquerque napawają mnie optymizmem i mam nadzieję że w nadchodzącym sezonie zaprezentuje się z dobrej strony i godnie będę reprezentowała Łomżę na licznych imprezach sportowych. Trasa biegu na 10 km była mocno pagórkowata i wymagająca, warto zaznaczyć że impreza rozgrywana była na wysokości 1650 m n.p.m". - mówi Anna Szyszka
Na najdłuższym rozgrywanym tego dnia dystansie wystartował Jakub Nowak. Zawodnik również dobiegł do mety jako pierwszy, osiągając czas 53:00 i wyprzedzając kolejnego biegacza o ponad 30 sekund.
- Nie spodziewałem się tak trudnej i wymagającej trasy. Na dystansie 16 km nie było żadnego odcinka płaskiego, albo musiałem biec do góry albo z górki. Pierwszy raz startowałem w takim biegu. Najdłuższy podbieg miał ok 3 km długości. Jestem zadowolony z występu i cieszy mnie zwycięstwo, zwłaszcza że drugi zawodnik na mecie w tym roku biegał już dystans półmaratoński poniżej 1.06. Mam nadzieję że treningi wykonane na wysokości podczas zgrupowania zaowocują dobrymi występami w nadchodzącym sezonie. - Jakub Nowak.
Zawodnicy LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża przebywają na pięciotygodniowym zgrupowaniu sportowym w miejscowości Albuquerque w stanie Nowy Meksyk. W USA przygotowują się do wiosennego startu w maratonie, podczas którego powalczą o nowe rekordy życiowe i kwalifikacje na imprezy międzynarodowe rozgrywane w nadchodzącym sezonie.
/zdj. nadesłane/